Ήττα για τον ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα, 1-0 νίκησε η Σλόβαν με γκολ στις καθυστερήσεις

Την ήττα με 1-0 γνώρισε την Πέμπτη ο ΠΑΟΚ στη «Tehelne pole» της Μπρατισλάβας, καθώς δέχτηκε γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου του αγώνα με τους Σλοβάκους, για τα πλέι οφ του Europa League.

Μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ είχε ο δικέφαλος του Βορρά μόλις στο 7′, όταν ο Ζαμπά με πλασέ στα όρια της περιοχής είδε την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γκρέιφ, πριν περάσει άουτ.

Το γκολ που έκρινε το ματς το πέτυχε ο Αμπένα.

Σλόβαν Μπρατισλάβας-ΠΑΟΚ 1-0

Γκολ: 90+5′ Αμπένα (Σλόβαν)

Σλόβαν Μπρατισλάβας: Γκρέιφ, Μεντβέντεφ, Αμπένα, Μποζίκοφ, Ντε Μάρκο, Ντε Καμπς, Λιούμπιτσιτς, Τσάβριτς (54′ Ρατάο), Χόλμαν, Ραρσάλα, Σπόραρ.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Καντουρί, Εσίτι, Ζαμπά, Πέλκας (65′ Σβιντέρσκι), Μπίσεσβαρ, Άκπομ.

Ρεπορτάζ : Σύνδεσμος